Yeşilin Bin Bir Tonu - Toskana Fotoğraf Turu 22-26 Nisan 2017

Yeşilin Bin Bir Tonu - Toskana Fotoğraf Turu 22-26 Nisan 2017

*** BU TURUMUZA KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR. GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ YOĞUN İLGİDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ. *** Floransa’da başlayacak olan fotoğraf turumuz, Toskana’nın Ortaçağ köylerine ve yeşil vadilerine kadar uzanacak. Tur süresince San Gimignano, Pienza, Sorano, Pitigliano, Siena ve Asciano gibi şehirlerde unutamayacağımız fotoğrafların peşinde koşacağız. Farklı tekniklerde gündoğumu ve günbatımı çekip Photoshop’ta fotoğraflarınızı düzenlemeyi öğreneceğiz. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm fotoğrafseverlerin katılabileceği turumuz kesin hareketlidir.

1. Gün - 22 Nisan 2017 Cumartesi

Pegasus Havayolları ile Saat 11:55’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bologna’ya uçuyoruz. Saat 13:50’de Bologna’ya vardıktan sonra bizi karşılayacak olan aracımıza biniyor ve "Rönensans’ın Beşiği” Floransa’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Bu muhteşem şehri, günbatımında büyüleyici fotoğraflar veren Piazzale Michelangelo’dan fotoğraflıyoruz. Sonrasında serbest zaman. 
Konaklama: Floransa

2. Gün - 23 Nisan 2017 Pazar

Gündoğumunda dünyanın en meşhur köprülerinden, Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio’yu (Eski Köprü) ve nehirdeki yansımaları fotoğraflıyoruz. Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından Pienza’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki "Güzel Kuleler Şehri” San Gimignano’da kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Avrupa’nın en iyi korunmuş Ortaçağ şehirlerinden San Gimigano’dan sonraki durağımız, iki gece geçireceğimiz UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki, "Rönesans Şehirciliğinin Mihenktaşı” Pienza. Günbatımında Gladyatör filmindeki Gladyatör’ün Evi olarak bilinen Terrapille Çiftlikevi’ni fotoğraflıyoruz. Sonrasında serbest zaman. 
Konaklama: Pienza

3. Gün - 24 Nisan 2017 Pazartesi

Gündoğumunda, Toskana ile âdeta özdeşleşmiş, İtalya deyince mutlaka bir yerlerde karşınıza çıkmış, Val d’Orcia bölgesindeki Belvedere Çiftlikevi’ni fotoğraflıyoruz. Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından yaklaşık iki bin yıllık Sorano ve bin yıllık Pitigliano kasabalarını fotoğraflamak üzere yola çıkıyoruz. Her iki kasaba da dar sokaklarıyla bizlere mükemmel sokak fotoğrafları çekme fırsatı veriyor. Güneşi Pitigliano’da batırıyor ve otelimize dönüyoruz.
Konaklama: Pienza

4. Gün - 25 Nisan 2017 Salı

Kahvaltıdan sonra Pienza’ya veda ediyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki bir başka durağımız Siena’ya doğru yola çıkıyoruz. Günbatımında Asciano Kasabası civarındaki bir başka çiftlikevini fotoğraflıyor ve otelimize dönüyoruz. 
Konaklama: Siena

5. Gün - 26 Nisan 2017 Çarşamba

Gündoğumunda Mucigliani Köyü’nün, yeşilin bin bir tonuyla bezenmiş tepelerini fotoğraflıyoruz. Otele dönüşümüzde kahvaltının ardından havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Havayolları ile Saat 14:40’ta Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı’ndan İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış saatimiz 18:25.

Tur Ücreti

  - İki kişilik odada kişi başı 850 Euro.
  - Tek kişilik oda farkı 190 Euro.

Katılımcı Sayısı

  - Katılımcı sayısı 16 kişi ile sınırlıdır.

Fiyata Dahil Hizmetler

  - 4 gece konaklama.
  - 4 kahvaltı.
  - Tur boyunca tüm transferler.
  - Gezi kitapçığı.
  - Photoshop workshopları.
  - Seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - Bologna gidiş-dönüş uçak bileti.
  - Schengen vizesi.

* İnternet sitemizde kullandığımız fotoğraflar, önceki turlarımızda çektiğimiz fotoğraflarımızdır.

yukarı çık