Prag ve Eşsiz Bohemya - Çekya Fotoğraf Turu 21-25 Ekim 2017

Prag ve Eşsiz Bohemya - Çekya Fotoğraf Turu 21-25 Ekim 2017

*** BU TURUMUZA KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR *** Bu seferki fotoğraf yolculuğumuz, Avrupa'nın kalbi, dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan Prag'da başlıyor. Sonrasında sizi, Çekya'nın gizli kalmış Bohemya İsviçresi bölgesine, ilk defa bizimle keşfedeceğiniz fotoğraf noktalarına götürüyoruz.

1. Gün - 21 Ekim 2017 Cumartesi

Türk Hava Yolları ile Saat 12:05’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Prag’a uçuyoruz. Saat 13:40’da Prag’a vardıktan sonra bizi karşılayacak olan aracımıza biniyor ve Bohemya’nın tarihî başkenti, dünyanın en fotojenik şehri, 1000 yaşındaki Prag’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık kırk beş dakikalık yolculuktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Günbatımında, dünyanın en güzel köprülerinden biri kabul edilen ve altı yüz yıldır Vltava Nehri’nin iki yakasını birbirine bağlayan Charles Köprüsü’nü farklı bir açıdan fotoğraflıyoruz. Konaklama: Prag.

2. Gün - 22 Ekim 2017 Pazar

Gündoğumunda Charles Köprüsü'ndeyiz. Sonrasında otelimize dönüş, kahvaltı ve 1992 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Prag şehir merkezini keşfetmemiz için serbest zaman. Bu eşsiz şehrin Orta Çağ'dan kalma sokaklarında harika kareler yakalayacaksınız. Hava karardıktan sonra yine Charles Köprüsü'ndeyiz. Bu köprü üzerinden dünyanın en büyük kalesi Prag Kalesi'ni ve muhteşem St. Vitus Katedrali'ni fotoğraflıyoruz. Konaklama: Prag.

3. Gün - 23 Ekim 2017 Pazartesi

Gündoğumunda Prag'ı ve sıra sıra köprülerini Letna Parkı'ndan fotoğraflıyoruz. Kahvaltıdan sonra rotamızı, Prag'ın kuzeybatısında ve şehirden sadece bir buçuk saat uzaklıktaki Bohemya İsviçresi olarak bilinen bölgeye çeviriyoruz. Kırk beş yıldan fazla bir süredir koruma altında olan bu bölgedeki ilk durağımız Tisa Kaya Duvarları. Doğanın, doksan milyon yılda âdeta bir labirent gibi ördüğü kumtaşından bu kayalıklar, bize hem güzel bir yürüyüş imkânı sunuyor, hem de eşsiz fotoğraf fırsatları veriyor. Bu bölgede geçireceğimiz bir kaç saatin ardından sonraki durağımız, sadece kırk beş dakika mesafedeki Hrensko. Konaklama: Hrensko.

4. Gün - 24 Ekim 2017 Salı

Günbatımına kadar serbest zaman. Günbatımı için hedefimiz, Bohemya İsviçresi'nin sembolü ve Avrupa'nın en büyük kaya kemeri Pravcice Geçidi. Orman içinde, yaklaşık bir saatlik yürüyüşün sonunda ulaşacağımız bu fotoğraf noktası, bize eşsiz bir günbatımı sunacak. Günbatımından sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama: Hrensko.

5. Gün - 25 Ekim 2017 Çarşamba

Kahvaltının ardından Kamenice Nehri'nin oluşturduğu kanyonun sonundaki Edmund Boğazı'na doğru yola çıkıyoruz. Bu muhteşem fotoğraf noktasına, nehrin her iki tarafında yüksekliği elli ile yüz elli metrelik kayalıkların ördüğü patika yoldan, önce yaklaşık kırk beş dakikalık yürüyüş ve sonra da yaklaşık yirmi dakikalık bir gondol yolculuğu sonunda ulaşıyoruz. Hem yürüyüşümüz sırasında, hem de gondol yolculuğumuz boyunca rüya gibi kareler yakalayacağız. Burası, bu fotoğraf turumuzun en etkileyici yeri. Edmund Boğazı'nı fotoğrafladıktan sonra Türk Hava Yolları ile Saat 19:20'de Prag'dan İstanbul’a uçmak üzere havaalanına doğru yola çıkıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış saatimiz 22:55.

Tur Ücreti

  - İki kişilik odada kişi başı 980 Euro.

  - Tek kişilik oda farkı 140 Euro.

Katılımcı Sayısı

  - Katılımcı sayısı 16 kişi ile sınırlıdır.

Fiyata Dahil Hizmetler

  - 4 gece konaklama.

  - 4 kahvaltı.

  - Tur boyunca tüm transferler.

  - Gezi kitapçığı.

  - Photoshop workshopları.

  - Seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - Prag gidiş-dönüş uçak bileti.

  - Schengen vizesi.

yukarı çık