Kuzey Işıklarının Peşinde - Lofoten, Norveç Fotoğraf Turu 22-26 Şubat 2018

Kuzey Işıklarının Peşinde - Lofoten, Norveç Fotoğraf Turu 22-26 Şubat 2018

*** BU TURUMUZA KAYITLARIMIZ KAPANMIŞTIR *** Bu hayatta tek bir şey yapacaksanız, bunu yapın! Kuzey ışıklarının en iyi gözlemlendiği yerlerden birine, Lofoten'e gidiyoruz.

1. Gün - 22 Şubat 2018

SAS / Türk Hava Yolları ortak uçuşu ile Saat 08:45'de İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Oslo aktarmalı önce Bodo'ya; sonrasında da yerel havayolu şirketi Wideroe ile Saat 17:30'da Bodo'dan Leknes'e uçuyoruz. Saat 17:55'de Leknes'e vardıktan sonra bizi karşılayacak olan aracımıza biniyor ve Svolvaer'e hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama: Svolvaer.

2. Gün - 23 Şubat 2018

Lofotenli yerel fotoğrafçı Geir Notnes'in önderliğinde Lofoten'in Raftsundet bölgesine gidiyoruz. Yaklaşık beş saat sürecek bu fotoğraf yolculuğumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Hava karardıktan sonra ise kuzey ışıklarını yakalamak için bütün gece dışarıdayız. Konaklama: Svolvaer.

3. Gün - 24 Şubat 2018

Gün boyu, Lofoten'in kırmızı balıkçı kulübeleriyle ünlü Reine Köyü'ndeyiz. Sekiz saat boyunca Reine'de en güzel kareleri yakalamaya çalışacağız. Konaklama: Svolvaer.

4. Gün - 25 Şubat 2018

Bugün, Lofoten'in kuzey kıyılarını keşfediyoruz. Beş saatlik bu fotoğraf turumuz, bize çok farklı fotoğraflar çekme imkânı verecek. Konaklama: Svolvaer.

5. Gün - 26 Şubat 2018

Yerel havayolu şirketi Wideroe ile Saat 09:30'da önce Leknes'ten Bodo'ya, daha sonra SAS / Türk Hava Yolları ortak uçuşu ile Saat 12:40'da Oslo aktarmalı İstanbul'a uçuyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı'na varış saatimiz 23:15.

Tur Ücreti

  - İki kişilik odada kişi başı 1,400 Euro.

Katılımcı Sayısı

  - Katılımcı sayısı 18 kişi ile sınırlıdır.

Fiyata Dahil Hizmetler

  - 4 gece konaklama.

  - 4 kahvaltı.

  - Tur boyunca tüm transferler.

  - Gezi kitapçığı.

  - Photoshop workshopları.

  - Seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  - Lofoten gidiş-dönüş uçak bileti.

  - Schengen vizesi.

yukarı çık